Modris

Directed by Juris Kursietis

In this tough but compassionate coming-of-age drama, a Latvian teenager with a serious gambling addiction sets out to find his long-lost father.

Letterboxd

Add a review

See more films

Reviews

 • ★★★½ review by foxfragaria on Letterboxd

  Filmai, nenoliedzami, piemita visādi trūkumi - piemēram, neizstrādātie tēli (kas māti padarīja par tādu pī...?), nedabiski sīkumi, kas ievaino ticamību (tēvs - krāna operators ar decentu, deklamējošu runas veidu), kameras triceklīgums (droši vien bija domāts, lai tā ir "māksla", bet nafik tādu mākslu, no kuras sāp galva), taču filma "parāva" un aizkustināja. Modra tēlotājam, protams, izteiksmīga, kameras mīlēta seja, ar to jau pietiktu, tomēr nebūs taisnība tiem, kas apgalvos, ka viņš tur neko citu nedarīja. Nu, aktieriski. Darīja gan, paši vainīgi, ja neredzējāt.

  Filma citstarp lieliski ilustrē paaudžu attiecības - proti, problēma, kas neattiecas tikai uz tādiem modriem. Bet tiešām, paklausieties, kā tās tantes (mātes, skolotājas, ierēdnes) atļaujas runāt ar jauniem / topošiem vīriešiem! Tas ir vienkārši ārprāts. Un tas notiek visapkārt. Ta pēc tam brīnās, kur tad te Latvija ir normāli vīrieši? A kur tad viņi var rasties šitādā vidē? Tas ir brīnums, ja viņi izaug OK.

 • ★★★★ review by Agate Mezule on Letterboxd

  Filma bija tiešām interesanta, prieks, ka Latvijā ar vien biežāk tiek uzņemts kvalitatīvs ne-lielbudžeta kino. Šķiet, ka mazas drāmas tomēr mākam pastāstīt daudz labāk, nekā lielus episkus stāstus, tāpēc pie tā arī būtu jāturpina turēties.

  Modra lomas atveidotājs tiešām bija lieliski atbilstošs savai lomai, tā pat arī Rēzija Kalniņa, un daudzi citi.

  Vienīgais, kas traucēja līdz galam priecāties par šo filmu ir fakts, ka tā filmēta ar handheld kameru, jo aptuveni pusē filmas sapratu, ka no kustīgajim, peldošajiem kadriem kļūst mazliet nelabi, un filmas beigās jau patiešām nācās turēt ciet acis uz gariem ejošiem tuvplāniem, jo jūras slimība bija kļuvusi par pavisam reālu draudu.

 • ★★★★ review by David J. Fowlie on Letterboxd

  This 2014 character study from Latvia was the country’s submission last year the 88th Academy Awards consideration, but it did not receive a nomination. Nevertheless, this feature-length debut from writer/director Juris Kursietis is an atmospheric and desperate tale of a directionless teenager who has been making bad decisions for too long and now finally must feel the repercussions of his unfortunate choices. But, one can’t help but to think whether the young man that we follow in “Modris” if he was capable of excepting help or if he ever had a chance.

  Disrespectful to his exhausted single mother (veteran actress Rēzija Kalniņa) and authorities, apathetic seventeen year-old Modris (newcomer Kristers Piksa) spends all his time and whatever money he lands at a slot machine in the local tavern. With no ambition or aim in life, the lanky dour teen winds up pushing away any friends he has with his catatonic demeanor and gambling addiction, while his mother continuously reminds him he’s going to wind up in prison just like his father. Without a care, he pawns off his mother’s space heater, which lands him in the hands of police and is sentenced to two years probation with a three-strike rule. Unfazed, Modris continues to his downward spiral, using and disregarding people who offer him help or support as he begins to search for his absent father, until he winds up at the mercy of the Latvian courts. “Modris” ends with the resolution the titular characters was longing for, but perhaps sadly not in the way he had hoped.

  Once you get used to the solemn documentary-like approach to the story, there can be much to appreciate in “Modris”. The character of Modris can be both infuriating, but there’s something sympathetic about his isolated meandering. The lead actor was chosen with no experience, but his behavior is indicative of many teens, regardless of location. Kursietis doesn’t offer any real solutions for either Modris or his mother, because they’re rarely are – at least not ones that can be found in a film under two hours.

 • ★★★★ review by Līna Sondore on Letterboxd

  "Modris" ir (ļoti inteliģentā) režisora Jura Kursieša debijas pilnmetrāžas filma, un, lai raksturotu to īsi, manuprāt, tās galvenie izdošanās priekšnosacījumi ir trīs:

  1) fantastiskā Kristiāna Pelša seja, kura pavēsta tik daudz (acis!), ka vārdi kļūst lieki;

  2) Rēzija Kalniņa (lieliska mātes lomā) un vientuļās mātes-dēla attiecību līnija (tur ir viss - sāpes, apnikums, mēms pārmetums, iztukšotība);

  3) LV likumu absurdums (jo stāsts par trim administratīvajiem pārkāpumiem, kā smejies, ir iz dzīves), kaut formāli viss, protams, pareizi.

  Mana pusballe pazuda vien izvēlētajā operatora darba stilā - no pārmērīgās rokas kameras raustīšanas brīžiem pamatīgi sareiba galva. Toties par dokumentālo klātbūtnes efektu pārliecināja.

  Šī filma ir ļoti skarbs jauna vīrieša (kurš joprojām ir pilnīgs bērns) pieaugšanas stāsts. "Modris" nesaka priekšā. "Modris" ļauj un liek domāt. Un varbūt arī izsaka cerību, ka, ja ne šodien, tad rīt mēs pacentīsimies mazliet vairāk viens otru sadzirdēt.

 • See all reviews

Tweets